پنل کاربری

آموزش در دوران کرونا تعطیل نیست

رفع اشکال رایگان دروس اختصاصی

به نام خدا

از زمان شیوع بیماری کرونا در جهان، بیش از ۴ ماه و در کشور عزیزمان ایران، تقریبا دو ماه می‌گذرد. همه افراد جامعه بین‌الملل دست به دست هم داده‌اند تا از دست این ویروس نجات یابیم. در واقع شکست کرونا به یک وظیفه بین‌المللی تبدیل شده است.

اما در این میان شیوع ویروس کرونا زندگی ما را به شکل‌های گوناگون تغییر داده است و به تبع آن ذهن ما را هم با سوال‌های جدیدی روبه رو کرده است. سوال‌هایی از آینده و شاید گذشته. آینده‌ای که چه خواهد شد و گذشته‌ای که چه کارهایی می‌توانستیم انجام دهیم و چه فرصت‌های طلایی‌ای  که از دست دادیم. وقتی ذهن آینده را می‌سازد و مدام از خود سوال می‌کند، یعنی آینده چه می‌شود، ترس‌ها زاده می‌شوند و وقتی  ذهن به مرور گذشته می‌پردازد انبوهی از حسرت‌ها و اندوه‌ها آن را محاصره می‌کند. حال یک سوال پیش می‌آید که چگونه با این ترس‌ها و اندوه‌ها می‌توان یک زندگی روزمره داشته باشیم چه برسد به حیات حقیقی  …

مولانا می‌گوید من هر وقت بازی‌های ذهن و تدبیر‌های تمام نشدنی‌اش را کنار می‌گذارم و تسلیم حق و حقیقت می‌شوم آن وقت دو کیفیت مهم در من زنده می‌شود. اولین کیفیتی که در من بیدار می‌شود آرامش است و دومین کیفیت این است که ترس‌های من فرو می‌ریزد و من از یک شیر بی‌باک‌تر و جسورتر می‌شوم: 

هر لحظه که تسلیمم در کارگه تقدیر                           آرام‌تر از آهو بی‌باک‌تر از شیرم  

هر لحظه که می‌کوشم در کار کنم تدبیر                      رنج از پی رنج آید زنجیر پی زنجیر

شاید بهتر باشد جهان کنونی ما مانند مولانا تسلیم حق شده، تسلیم آنچه هست، تسلیم واقعیتی که در ما وجود دارد و در عین حال بدون اینکه کوچکترین اندوهی به دل راه دهد و یا ترسی در وجودش پدیدار شود، با استفاده از تجارب گذشته و همچنین مهارت‌هایی که با آموزش کسب کرده است و مطالعات فراوانی که انجام می‌دهد، با کمک حق تعالی  بر این مهم پیروز گردد.

در این راستا و در کشور عزیزمان ایران همگام با سایر ارگان‌ها، جامعه آموزشی به خصوص مدرسه و دانشگاه بیکار ننشسته و با توکل به خدا و پذیرفتن تقدیر الهی، از همان روزهای اول با هشتگ‌های:

در_خانه_می_مانیم ،   #کرونا_را_شکست_می_دهیم    #آموزش_تعطیل_نیست

بدون هیچگونه ترس و اندوهی به مقابله با کرونا پرداخته است. همچنین کلیه اساتید دانشگاه‌ها ، مدیران، معلمین، مدرسین موسسات آموزشی دولتی و خصوصی پای کار بوده و با تمام توان در دنیای مجازی به کمک محصلین و اولیای آن‌ها آمده است.

پیک نخبگان نیز در این امر خود را مستثنی ندانسته و از همان روزهای اول دست به کار شده و با تشکیل کارگروه  تخصصی، طرح پاسخگویی به سوالات دروس اختصاصی دانش آموزان را پیشنهاد کرد. از آنجا که انجام چنین پروژه‌ای نیازمند امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ویژه‌ای بود، حال با فراهم نمودن این امکانات و ایجاد هماهنگی بین گروه مولفین آماده خدمت‌رسانی به جامعه دانش‌آموزی کشور می‌باشد تا ما نیز در این امر مهم کمترین وظیفه خود را انجام داده باشیم.

با توجه به عدم برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری در دوران کرونا  و محروم بودن دانش‌آموزان از فضای مدرسه و به تبع آن انباشته شدن اشکالات درسی، در این طرح به تمام سوال‌های درسی که برای دانش آموزان در منزل پیش می‌آید به صورت صددرصد رایگان پاسخگو خواهیم بود.

 

خدایا چنان کن سرانجام کار                تو خشنود باشی و ما رستگار

گروه مولفین پیک نخبگان

 

  • استفاده از خدمات بسته آموزشی ـ حمایتی مستلزم ثبت نام و دریافت پنل کاربری اختصاصی است.
  • دانش آموز موظف است با اطلاعات حقیقی خود در سایت ثبت‌نام نماید.
  • بسته آموزشی ـ حمایتی شامل دروس اختصاصی رشته‌های علوم تجربی و ریاضی (ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی) است. بنابراین دانش‌آموز موظف است از ارسال هرگونه سوال از دروس دیگر خودداری کند.
  • پشتیبانی مستمر از بسته آموزشی ـ حمایتی فقط از طریق پنل کاربری اختصاصی صورت می‌گیرد. بنابراین فقط به سوالاتی که از این طریق ارسال می‌شود پاسخ داده خواهد شد.
  • سوالات ارسالی باید واضح و خوانا (تایپ شده یا خوش خط) باشد در غیر این‌صورت به سوالات پاسخ داده نخواهد شد.
  • پاسخگویی به سوالات کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌گردد. جهت جلوگیری از هر نوع سوءاستفاده احتمالی پاسخ‌ها فقط از طریق پنل کاربری اختصاصی ارسال خواهد شد.

 ثبت نام شما در این طرح بیانگر این است که شما تمام مفاد آیین نامه شرکت در این طرح که در بالا آمده است را پذیرفته اید. لطفا قبل از ثبت نام حتما مفاد را مطالعه کنید.